Фото
Пусто
Действия
Основная информация
 
Страна:
Россия
Пол:
Женщина
оценить профиль
1 раз оценили
Локализация
 
Пусто
Приглашённые друзья
Пусто
Линейка
Все сообщения · Сообщения от DzikaKamilka · Сообщения от других · RSS · Подписаться
 
Дата (дней назад):
21.04.2015
DzikaKamilka добавил 8 новых фото в альбом Life on the beach
1399 дней назад
05.04.2015
DzikaKamilka добавлены новые сообщения в блоге

Moje dzieci kochają banany. Milość ta podupada z czasem, gdy jest ich za dużo, ale zazwyczaj gdy banany pojawiaja się w domu po jednodniowej minimum przerwie - jest szał radości. Tu, w Indiach jest ich kilka rodzajów, a najpowszechniejsze sa malutkie, bardzo słodkie banany. Śniadanie w Indiach wyglądało na początku pobytu tak: rzucamy dzieciom na stół ok. 50 sztuk malutkich bananów... i możemy spać jeszcze 2 godziny!

Do owocowych nowości nasze maluchy podchodzą ostrożnie doświadczywszy już wcześniej smaków Indii... Jeden jednak gatunek zaskarbił sobie od razu uznanie najmłodszej: physalis - małe, żółte jagody przypominające na pierwszy rzut oka śliwki mirabelki (nazywane również śliwka peruwiańską). Owoc sprzedaje się w pęczkach jak rzodkiewkę w Polsce - za 40 rupii kupiłam peczek 10 sztuk. Ogonki podtrzymujące wiązanie pęczka sa jasnobrązowe - to zasuszone kwiaty z których wyrósł owoc. Kwiaty fizalis są znane w Polsce jako pokojowa roslina ozdobna - to powszechna miechunka.

Owoc fizalis w przekroju przypomina pomidora - roślina należy do wspólnej z nim rodziny psiankowatych. W  smaku przypomina agrest, choć owoce kupione przez mnie były słodsze.

Zasoby w sieci (wikipedia) podają, że roslina Physalis pochodzi z Ameryki Południowej. Tam stosuje się jej owoce dla wzbogacenia sosów do potraw miesnych.

Настроение: ленивый
1416 дней назад
15.03.2015
DzikaKamilka добавлены новые сообщения в блоге

Powszechnie wiadomym jest, że W Indiach lubia na ostro. Ale nie oznacza to, że jadąc tu na wakacje musisz zabrać skrzynkę konserw. Są dostepne podstawowe produkty, z których udało mi sie skomponować niektore ulubione w naszej rodzinie potrawy.

Ja lubię ostre. Minusem jest to, że niemal w każdej mocno przyprawionej potrawie pojawia się specyficzny posmak pewnego zioła, jak się okazało, było to ziele kolendry. W związku z tym po dwoch tygodniach korzystania od czasu do czasu z menu w restauracjach zaczęłam wybierać łagodne smaki.

Dzieci naturalnie wolą łagodne smaki, ale - od czasu do czasu - niektóre z moich kosztuje okazuje się smakoszem: to pora, to cebulki, to ostrzejszych hinduskich ciasteczek... w ten sposób - dzięki niewielkim dawkom chilli od czasu do czasu - poradziliśmy sobie z katarem. Notabene - ostre w połączeniu ze słodkim zimnym napojem, typu np. pepsi lub schłodzona woda (przegotowana) z limonką i z cukrem okazuje sie całkiem przyjemnym doświadczeniem.

Настроение: хам
1437 дней назад
DzikaKamilka теперь дружит с Edward
Edward
54 Мужчина
1437 дней назад
DzikaKamilka теперь дружит с Edward
Edward
54 Мужчина
1437 дней назад
DzikaKamilka добавлены новые сообщения в блоге

Tu pojawią sie różnego rodzaju propozycje z cyklu "Co powinien robic Europejczyk, by przetrwać w Indiach". Czyli różnego rodzaju rady i porady na temat tego czego powinien szukać, gdzie powinien tego szukać i w jakiej cenie powinien rzeczonych artykułów szukać.

Настроение: горячий
1437 дней назад
13.12.2014
DzikaKamilka добавил 5 новых фото в альбом grudzien 2014
1529 дней назад
16.03.2014
DzikaKamilka добавлен новый аватар
1801 дней назад